Skip to content

Telefonas

+37061188118

Email

shop@airoxa.eu

0
0

Kaip apskaičiuoti vėsinamą ar šildomą plotą?

Pradėkime nuo to, kad tinkamas kondicionavimo ar šildymo sistemos parinkimas bei įrengimas yra labai svarbi dalis, nuo kurios priklausys daugelis tokių dalykų, tame tarpe prietaiso ilgaamžiškumas, garantijos galiojimas, sąskaita už elektrą, bei Jūsų pačių komfortas. Todėl geriausiai būtų sistemos parinkimą bei įrengimą patikėti specialistams, tačiau norint kondicionieriaus galią apsiskaičiuoti savarankiškai išskirtume 2 pagrindinius būdus:

1-asis – grubiai galime skaičiuoti, kad kiekvienam 1 m² patalpos plotui reikia 100W šaldymo galios.

T.y. jeigu turime 35m2 patalpą, tai atitinkamai skaičiuojame: 35 x 100 = 35000W = 3,5kW. Tai reiškia, kad mūsų poreikis yra 3,5kW  galingumo kondicionierius. Šis skaičiavimo būdas būtų tinkamas standartinėms gyvenamosioms patalpoms, kurių aukštis yra 2,5-2,8m.

 

2-asis – labiau tinkamas aukštesnėms patalpoms. Čia jau reikėtų skaičiuoti pagal tūrį. T.y. turio kiekį daugintume iš koeficiento 40. Tarkim Jūsų patalpų plotas yra 35m2 aukštis – 3,2m. Tokiu atvėju skaičiuojame taip: 35 x 3,2 x 40 = 4480W = 4,48 kW – gautas skaičius yra Jūsų kondicionieriaus galingumo poreikis.  

Taip pat reikia turėti omenyje, kad šie skaičiavimo būdai yra preliminarūs ir norint tiksliai apskaičiuoti reikiamo galingumo poreikį, turėtumėte atsižvelgyti taip pat ir į tokius dalykus kaip langų kiekis patalpoje, langų plotas bei jų kryptis, žmonių kiekis patalpose ir elektros prietaisų kiekis bei jų skleidžiamos šilumos kiekis.

Taip turime žinoti, kad vienas oro kondicionierius ar vienas šilumos siurblys yra skirtas tik vienai patalpai šildyti/vėsinti. Tad jeigu planuojate šildyti/vėsinti tarkim 3 atskirus kambarius tai Jums reikės 3 vidinių įrenginių.

Ne mažiau svarbus aspektas – nepamiršti, kad kondicionierius ar šilumos siurblys visgi yra elektrą naudojantis įrenginys ir jam reikės „maitintis“. Dažnu atvėju apie tai pamirštama, todėl naujai įrengtuose būstuose tenka arba jungti įrenginį prie esamo kištukinio lizdo (rozetės) ir taip šiek tiek sugadinti estetenį patalpos vaizdą arba štrabuoti (daryti sienoje griovelį) sieną, kas reikštų, kad bus dulkių ir papildomų išladų apdailos darbams. Verta pažymėti, kad karštą vasaros dieną kondicionierius per valandą iš oro gali pašalinti apie 2 litrus vandens, todėl svarbu prieš pradedant montavimo darbus apsvarstyti kondesato nuvedimo galimybes. Tas pats pricinpas galioja ir taip vadinamoms „komunikacijoms tarp blokų“  kur prie kondesato nuvedimo žarnelės nuvedimo darbų prisideda ir variniai izoliuoti vamzdžiai, kuriais teka šaltnešis (freonas), bei kabelis elektronikos daliai. Tad tikrai rekomenduotume kondcionieriaus ar šilumos siublio įsirengimo darbus įtraukti į remonto ar net statybų pradžios planą.

 

Jeigu vis dar neišsirenkate sau tinkamos sistemos ar dvėjojate dėl savo pasirinkimo – susisiekite su mumus telefonu +370 611 88118 arba el.paštu info@airoxa.eu . Mielai atsakysime į Jūsų klausimus, pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti labiausiai būtent Jums tikamą variantą.