Eiti į turinį

Telefonas

+37061188118

Email

shop@airoxa.eu

0
0

Šilumos siurblys ar kondicionierius?

Kondicionieriai, šilumos siurbliai oras-oras – jau tapo įprasta girdėti šiuos žodžius šiandieniniame pasaulyje vis dažniau ir dažniau. Tai reiškia tik vieną – savo namuose, sodyboje ar darbe – žmonės nori komforto. Ar tai būtų vėsa karštą vasaros dieną, ar tai papildomas šildymas, kol neįjungtas centrinis šildymas, o gal alternatyva pagrindiniam šildymui – visą tai paaiškina kodėl šios sistemos tampa vis paklausesnės. Vienos pigesnės, kitos brangesnės, vienos šildo kitos šaldo, dar kitos ir šildo ir šaldo. Tokia gausa, kad nesunku ir pasimesti! Taigi esminis klausimas, turbūt, būtų vienas – ką geriau pasirinkti oro kondicionierių ar šilumos siurblį?

Pradėkime trumpai ir paprastai, be jokių įmantrių terminų. Esminis skirtumas tarp įrangos, kurią galime vadinti kondicionieriumi, o kurią šilumos siurbliu yra laipsniai – laipsniai iki kokios lauko temperatūros galime naudotis įrenginiu. Tik tiek?? Taip, tik tiek. Žinoma, yra ir kitų išlygų, tačiau pagrindui to užteks.

Jau ilgą laiko tarpą, kondcionieriai yra žinomi žmonėms kaip priemonė, kuri išgelbsti juos nuo karščio kai už lango atrodo net neįmanoma įkvėpti, nekalbant jau apie tai, kad nėra nė menkiausio noro ten pasirodyti. Kondicionierius ankščiau tai buvo laikomas prabangos simboliu, tačiau šiandieninių technologijų vystymosi sparta yra ant tiek didelė, kad kondicionierius tapo ne tik kad lengvai įperkama preke, bet ir patotobulėjo taip, kad šiuolaikiškus kondicionierius galime naudoti ir patalpų šildymui be jokių papidomų priedų.

Ties čia ir atsiranda esminis skirtumas tarp kondicionieriaus ir šilumos siurblio oras-oras. Koks būtent? –

Paklausite Jus. Ogi tas, tas šiuolaikišku kondicionieriumi yra laikomas tas įrenginys, kuris gali šildyti Jūsų būstą ar biurą iki -15°C lauko temperatūros, ko sutikite, pilnai pakanka, jeigu yra poreikis „pasišyldyti“ kol dar neprasidėjo šildymo sezonas, kai už lango jau būna vėsoka. Tuo tarpu įrenginys, kuris atlieka šildymo funkciją esant žemesnei lauko temperatūrai negu -15°C – yra vadinamas šilumos siurbliu oras-oras“, arba dažnai tiesiog „oras-oras“. Pastarasis pasirinkimas daromas dažniausiai tų žmonių, kuriems šilumos siurblys reikalingas labiau kaip pagrindinis šildymo šaltinis, negu papildomas, arba yra reikalingas kaip alternatyva pagrindiniam šildymo šaltiniui.

 

Interneto platybėse, ko gero, matėte ne vieną oro kondicionierių ar šilumos siurblį, tačiau taip pat, matėte ir kitus pavadinimus kurie neaišku kam yra skirti? Tuomet netrukus viską trumpai paaiškinsime.

Šilumos siurbliai

Būna dviejų rūšių: oras-oras ir oras-vanduo.

Oras-oras, taip pat kaip ir kondicionierius turi 1-ą išorinę dalį – montuojama lauke ir vieną vidinę dalį – montuojama patalpos viduje. Veikimo principas yra toks pat kaip ir kondicionieriaus.

Oras-vanduo – kiek kitokia sitema, kuri jau saveikauja ir su vandeniu, t.y. ruošia karštą vandenį, kurį galite panaudoti tiek kaip šildymą (radiatoriai, grindinis šildymas) tiek buitiniam naudojimui (prausimasis, indų plovimas ir t.t.). Šioje vietoje galima būtų išskirti 3 šilumos siurblių oras-vanduo tipus.  Pavadinimai, kuriuos galite sutikti:

  1. Sistemą sudaro 1 išorinis ir 1 vidinis įrenginys, kurių paskirtis yra tiektį patalpoms šilumą ir karštą vandenį.
  2. All in one (viskas viename). Viskas taip pat kaip ir Split tik papildomai dar yra interguotas vandens rezervuaras (boileris).
  3. Monoblock (tik vienas įrenginys). Šios sistemos privalumas, kad yra montuojamas tik 1 išorinis įrenginys lauke. Nėra triukšmo šaltinio pastato viduje, sutaupoma vieta.

 

 

Kondicionieriai

Dauguma šiuolaikinių kondicionierių turi papildomų funkcijų, tokių kaip nakties arba tylus režimas, apsauga nuo užšalimo su temperatūros palaikymo funkcija (aktualu patalpoms kurios būna paliekamos žiemos metu), oro valymas, savaiminis išsivalymas, bakterijų naikinimas ir t.t. Naujausi oro kondicionieriai turi taip vadinamą išmaniąją akį, kuri sensorių dėka skenuoja patalpą ir automatiškai nukreipia oro srautus ten kur yra didžiausias poreikis. Ir dauguma įrenginių jau turi įmontuotą WiFi modulį, kuris leidžia valdyti įrenginį per atstumą iš bet kurio pasaulio krašto. Tačiau iš esmės yra skirstomi į buitinius ir pramoninius. Jų tipai dažnai kalba patys už save. Įsitikinkite patys:

Split

Tai yra vidinis ir išorinis įrenginiai kurie sujungiami tarpusavyje komunikacijomis į kurias sudaro: variniai izoliuoti vamzdžiai, kuriais teka šaltnešis (freonas), kabelis elektronikos daliai bei drenažo (kondensto) nuvedimo vamzdelis. Vidinis įrenginys yra skirtas vėsinti/šildyti vienai patalpai, kaip pvz. miegamasis. Jeigu yra poreikis vėsinti/šildyti daugiau patalpų – atitinkamai kiekvienai patalpai montuojamas papildomas vidinis įrenginys bei išorinis arba planuojama Multi-Split sistema.

Multi Split

Tai kondicionierių tipas, kuris leidžia keletas vidinių įrenginių sujungti su vienu išoriniu įrenginiu. Tai leidžia sutaupyti vietos, kandangi montuojamas tik vienas išorinis įrenginys vietoje dviejų-trijų ar net daugiau. Todėl prieš pirkdami kondicionierių nepamirškite apsvarstyti kiek patalpų norėtumėte vėsinti/šildyti, t.y. kiek vidinių įrenginių Jums reikėtų.

Mobilieji

Tai yra vienas nedidelis įrenginys, kuris nereikalauja montavimo, komplekte turi lankstų vamzdį skirtą karštam orui išpūsti į lauką. Tiesiog išpakuojate ir naudojatės. Lengvai ir paprastai galima perkelti iš vieno kambario į kitą ar išsivežti į sodybą. Trūkumas – dažnai yra triukšmingi, kadangi visi agregatai yra viename įrenginyje – priešingai, negu visuose kituose tipuose.

Kasetiniai

Šio tipo kondicionieriai yra montuojami į pakabinamas ar įtempiamas lubas. Sistema yra paslėpta ir negadina interjero. Tinka didelių patalpų vėsinimui/šildymui.

Kanaliniai

Šio tipo kondicionavimo sistemos dar vadinamos ortakinėmis. Jos yra montuojamos į pakabinamų ar įtempiamų lubų ventiliacijos kanalus.Todėl įrenginėjant šio tipo kondicionavimo sistemą – viską reikia apsvarstyti dar gerokai prieš kondicionierių įsirengimą, geriausiai dar namo ar buto projektavimo stadijoje. Jeigu ortakiai bus montuojami į pakabinamas ar įtempiamas lubas – reikėtų užtikrinti puikų ortakių izoliavimą. Tai yra tinkamiausia sistema kai norima vėsinti didesnes patalpas ar daug kambarių.

Konsoliniai

Kitaip tariant palubiniai – grindiniai. Montuojami prie lubų horizontaliai arba vertikaliai ant sienos prie pat grindų. Dažniausiai montuojami tokioms patalpoms, kur nėra galimybės įrengti įprastos sistemos.

Pabaigai norėtume pridurti – ar tai būtų kondicionierius ar šilumos siurblys – tinkamai, specialistų, prižiūrimas gali tarnauti daugiau nei dešimt metų. Todėl svarbus ne tik tinkamas įrangos pasirinkimas, tačiau ir savalaikis įrangos aptarnavimas, jis turėtų būti vykdomas prieš šildymo/vėsinimo sezoną.

Jeigu vis dar neišsirenkate sau tinkamos sistemos ar dvėjojate dėl savo pasirinkimo – susisiekite su mumus telefonu +370 611 88118 arba el.paštu info@airoxa.eu . Mielai atsakysime į Jūsų klausimus, pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti labiausiai būtent Jums tikamą variantą.